• فارسی
  • English

کفپوش اپوکسی پارکینگ چیست و چه ویژگی هایی دارد ؟

امروزه به دلیل افزایش تعداد خودرو، فضای پارک خودرو به یک امر مهم تبدیل شده است بنابراین مکان هایی که دارای پارکینگ باشند مراجعه کننده بیشتری را به خود جذب می کنند.

فردی که قصد رفتن به یک مکان لوکس را دارد اولین ورودی آن مکان پارکینگ می باشد بنابراین برخورداری از یک پارکینگ زیبا تاثیر مثبتی در مصمم بودن آن شخص بر تصمیمش دارد پس پارکینگ شما تجارت شماست.

 

کفپوش اپوکسی پارکینگ

کفپوش اپوکسی پارکینگ یک کفپوش بر پایه رزین اپوکسی است که به جهت مقاومت مکانیکی و سایشی همواره ایده آل ترین کفپوش برای این محیط پرتردد می باشد.

کفپوش اپوکسی پارکینگ بر روی بتن، موزاییک، سنگ، فلز و … قابل اجرا می باشد که هر چه این سطوح سالم تر و بدون ترک و درز باشد می توان کفپوش را با ضخامت کمتر اعمال نمود که صرفه اقتصادی برای مشتری به همراه دارد. ضخامت کفپوش های پارکینگی به طور میانگین بین 1 تا 3 میلیمتر است.

بستر زیرساز کفپوش اپوکسی باید کاملا صاف و بدون درز باشد در صورت وجود ترکهای سطحی در بستر از بتونه اپوکسی جهت پر کردن درزها استفاده می شود ولی برای درزهایی با عمق بیشتر از گروت اپوکسی که خاصیت آب بندی دارد استفاده می شود.نکته حائز اهمیت دیگر برای سطح زیرساز عاری بودن از هرگونه رطوبت ، چربی و آلودگی می باشد. در صورت وجود چربی در بستر برای رفع آن از تینر اپوکسی، سوزاندن با شعله و پرایمر چربی دوست جهت کم کردن ریسک کار استفاده می شود. از زمان بتن ریزی جهت زیرسازی تا اجرای کفپوش اپوکسی بر روی آن با توجه به شرایط آب و هوایی حداقل باید بین یک تا دو ماه گذشته باشد. در بتن ریزی حالت ایده آل بتن ماله پروانه است.

زمان اجرای کفپوش اپوکسی معمولا تا 7 روز کاری می انجامد و پس از آن تا 3 روز (با توجه به دمای محیط ) زمان می برد که کف کاملا سخت و آماده استفاده گردد. این زمان ننآن نسبت به کفپوش رولی بیشتر است اما این پوشش چسبندگی بهتری به سطح زیرین خود دارد.

کفپوش های رزینی به صورت یکپارچه و بدون درز اجرا می شوند که به همین جهت سطح نهایی زیبا و قابلیت نظافت بهتری دارد.

مرحله اول در اجرای کفپوش اپوکسی پارکینگ تمیزکاری محیط و بستر و سپس اجرای ساب و الماسه جهت زبر کردن سطح برای چسبندگی بیشتر به لایه بعدی می باشد و در مراحل بعدی لایه پرایمر،میانی و روکش نهایی اعمال می شود.برای کاهش لغزندگی در زمان اجرای لایه میانی سیلیس پاشیده می شود.

تنوع رنگ کفپوش اپوکسی پارکینگ به راحتی پاسخگوی تمام سلایق می باشد این محصول معمولا به صورت بافتدار اجرا می شود تا سطح لغزنده نباشد و علاوه بر داشتن زیبایی  دارای مقاومت سایشی بسیار بالا نیز می باشد.

یکی از ویژگی های خاص کفپوش اپوکسی عدم جذب روغن و مایعات است  که عامل محبوبیت در بین مشتریان است.

هم چنین قابلیت اجرای خط کشی اپوکسی پلی آمید و علائم ترافیکی در رنگها و طرح های مختلف برای مشخص کردن مسیرها و ایجاد زیبایی بیشتر پارکینگ در این نوع کفپوش وجود دارد .

 سایر ویژگی های کفپوش اپوکسی پارکینگ

  • مقاوم در برابر مواد شیمیایی و آتش سوزی
  • قابلیت اجرا در ضخامت های مختلف
  • قابلیت ترمیم و بازسازی
  • برخورداری از ظاهری مدرن و تمیز
  • طول عمر بسیار بالا
  • نگهداری و نظافت آسان

این محصول در برابر اشعه UV مقاومت ندارد و دچار تغییر رنگ می شود بنابراین برای پارکینگ های سرپوشیده مناسب است در غیر اینصورت باید با استفاده از پوشش های شفاف مقاوم در برابر اشعه UV از آن محافظت نمود.

جهت دریافت مشخصات فنی کفپوش اپوکسی پارکینگ با واحد فروش شرکت آریو رنگ دماوند در ارتباط باشید.

 

کفپوش اپوکسی پارکینگ
کفپوش اپوکسی پارکینگ
کفپوش اپوکسی پارکینگ
کفپوش اپوکسی پارکینگ

مقالات


درباره ما


شرکت آریو رنگ دماوند در سال ۱۳۹۸ در زمینه تولید و ساخت انواع رنگها، پوششها و همچنین مشاوره، تولید و اجرای انواع کفسازی و کفپوشهای صنعتی، با تلاش مدیرانی با بیش از یک دهه سابقه فعالیت در پروژه های اجرایی کشور،  به مساحت ۱۶۰۰۰ متر مربع در شهرک صنعتی زاویه احداث گردید.
این شرکت با تجربه چندین ساله کارشناسان خود از همان ابتدای کار، با بهره گیری از ماشین آلات پیشرفته و آزمایشگاه مجهز، همواره سعی بر ارائه خدمات نوین به مصرف کنندگان خود دارد.

ساعات کاری : 

شنبه تا چهارشنبه 

ساعت 08:00 – 17:00

شماره تماس :

021-49953000