• فارسی
  • English

روکش اپوکسی غلطکی چیست ؟

یکی از انواع روکش های اپوکسی ، روکش اپوکسی غلطکی میباشد روکش اپوکسی غلطکی به صورت دو جزیی میباشد و از جزء رزین و جزء هاردنر پلی آمین تشکیل شده است که با ترکیب این دوجز ماده ای بدست می آید که بعنوان لایه نهایی کفپوش اپوکسی استفاده میگردد.

این روکش توسط غلطک برروی لایه میانی اجرا میگردد. ابزار مورد استفاده جهت اجرای روکش اپوکسی غلطکی، غلطک پشمی و یا غلطک حوله ای میباشد ، این نوع کفپوش به نام غلطکی، بافتدار، textured epoxy و یا اصطلاحا پوست پرتقالی نیز رایج میباشد.

روکش اپوکسی غلطکی معمولا به صورت نازک برروی لایه میانی اجرا میشود میزان استفاده آن بر اساس دانسیته و میزان پوشش دهی متریال حدودا 500 گرم در هر متر مربع میباشد. روکش اپوکسی غلطکی بدون حلال میباشد و به دلیل حساسیت اجرایی اضافه کردن تینر در آن حین استفاده جایز نمیباشد.

عمده مصرف روکش های اپوکسی غلطکی یا پوست پرتقالی در کفپوش اپوکسی پارکینگ، کفپوش اپوکسی صنعتی ، کفپوش اپوکسی انبار میباشد و به صورت کلی در هر جایی که حساسیت بهداشتی بالا نباشد استفاده از این نوع روکش توصیه میگردد. از مزیت استفاده از روکش های اپوکسی غلطکی میتوان به بافتدار بودن آن اشاره کرد به دلیل وجود سطح پوست پرتقالی اعوجاج سطح با خطای دید و به صورت صاف دیده میشود در اصل با ایجاد بافتهای ریز برروی سطح ایرادات سطح بتنی زیرکار کمتر دیده خواهد شد.

برخی از ویژگی های روکش اپوکسی بافتدار مقاومت مکانیکی بالا ، مقاومت سایشی بالا، تنوع فام رنگی، مقاومت شیمیایی بالا، دانسیته مناسب اجرا با غلطک ، مصرف کم جهت استفاده بعنوان روکش، هزینه مناسب آن در مقابل روکش صیقلی، و … میباشد.

گرچه ظاهرنهایی سطح به صورت بافتدا دیده خواهد شد ولیکن همانند روکش اپوکسی صیقلی شستشوی کفپوش های اپوکسی غلطکی نیز به سهولت انجام میگیرد و با استفاده از آب و شوینده ملایم سطح کاملا تمیز خواهد شد.

جهت دریافت اطلاعات فنی، نحوه استفاده و مشاوره کاربرد روکش های اپوکسی غلطکی با واحد فروش شرکت آریو رنگ دماوند در ارتباط باشد.

روکش اپوکسی غلطکی چیست ؟
روکش اپوکسی غلطکی چیست ؟
روکش اپوکسی غلطکی چیست ؟
روکش اپوکسی غلطکی چیست ؟

مقالات


درباره ما


شرکت آریو رنگ دماوند در سال ۱۳۹۸ در زمینه تولید و ساخت انواع رنگها، پوششها و همچنین مشاوره، تولید و اجرای انواع کفسازی و کفپوشهای صنعتی، با تلاش مدیرانی با بیش از یک دهه سابقه فعالیت در پروژه های اجرایی کشور،  به مساحت ۱۶۰۰۰ متر مربع در شهرک صنعتی زاویه احداث گردید.
این شرکت با تجربه چندین ساله کارشناسان خود از همان ابتدای کار، با بهره گیری از ماشین آلات پیشرفته و آزمایشگاه مجهز، همواره سعی بر ارائه خدمات نوین به مصرف کنندگان خود دارد.

ساعات کاری : 

شنبه تا چهارشنبه 

ساعت 08:00 – 17:00

شماره تماس :

021-49953000