آریو رنگ

۰۹۱۲-۰۷۴۲۸۹۷

رنگ‌های صنعتی | رنگ اپوکسی

رنگ
اپوکسی

گروه رنگ آریو
آریو رنگ

۱.
بهترین کیفیت و
متریال استاندارد

آریو رنگ شخص

۲.
تولیدشده زیر نظر
برترین متخصصان

تاییدیه

۳.
هوشمند و ویژۀ
ساختمان شما


دسترسی سریع به:

دسته‌بندی رنگ‌های اپوکسی

رنگ‌های اپوکسی
آریورنگ

رنگ اپوکسی یک نوع رنگ صنعتی است که برای پوشش سطوح مختلف مانند بتن، فلز، چوب و آجر استفاده می شود. این نوع رنگ دارای ویژگی های بسیار مطلوبی مانند مقاومت بالا در برابر خوردگی، حرارت، خمیری شدن و خوردگی است.

رنگ اپوکسی معمولاً به دو بخش اپوکسی و ابتکاری تقسیم می شود که در زمان مصرف با یکدیگر ترکیب می شوند و یک رنگ مقاوم و قابل اعتماد را ایجاد می کنند. این رنگ می تواند به صورت طبقات مختلف بر روی سطح اعمال شود و در نتیجه ماندگاری و ظاهر خوبی ایجاد می کند.

رنگ اپوکسی به دلیل مقاومت بالا و قابلیت استفاده در شرایط صنعتی سخت، در صنایع مختلفی مانند ساختمان، خودرو، الکترونیک و غیره استفاده می شود.

پرایمر اپوکسی

رنگ اپوکسی یک نوع رنگ پایه آب است؛ شامل دو بخش اپوکسی و سخت کننده است که به عنوان یک پوشش محافظ بر روی سطوح کاربرد دارد.این رنگ دارای ماندگاری زیاد، مقاومتی بسیار بالا در برابر اثرات زیان‌بار محیطی، قابلیت شستشو و ضد آب بوده و به دلیل ظاهر  زیبا و شفاف، در بسیاری از صنایع مانند صنعت ساختمان، خودروسازی، صنایع دریایی و… استفاده می‌شود

رنگ میانی اپوکسی

رنگ میانی اپوکسی، رنگی پایه آب است که از ترکیب اپوکسی و سخت کننده تشکیل شده است.به عنوان پوشش محافظ بر روی سطوح استفاده می شود. دوام بیشتری نسبت به سایر رنگ های پایه آب دارد.ضد آب، ضد حریق بوده و مقاومت بالایی در برابر سایش، حرارت، خوردگی و تغییرات دمایی دارد. بعلاوه در صنایعی چون ساختمان، خودروسازی، صنعت دریایی و هوافضا و پوشش د ادن سطوح داخلی و خارجی قابل استفاده است.

رنگ نهایی اپوکسی

پوشش نهایی اپوکسی یک نوع رنگ آب پایه است. در صنایع مختلفی چون ساختمان، خودروسازی و صنعت دریایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این رنگ شامل اپوکسی و سخت‌کننده است که موجب تشکیل لایه ای پوششی ،ضد آب، ضد حریق و با مقاومت بالا  در برابر سایش، خوردگی، تغییر رنگ، تغییرات دمایی و حرارتی می‌شود. یکی از بهترین گزینه‌های پوششی برای سطوح شناخته می‌شود. متواند بهبود دهنده ظاهر و ماندگاری سطوح باشد.

رنگ اپوکسی کف

اپوکسی کف رنگی پایه آب است که برای پوشش سطوح کف با استفاده از ترکیبی از رزین‌های اپوکسی و سخت‌کننده تهیه می‌شود. در بسیاری از صنایع مختلف مانند  ساختمانی، خودروسازی، صنعت دریایی  به دلیل مقاومت در برابر حرارت، شوک و فشار، خوردگی، ضربه و سایش، ضد آب بودن و قابلیت شستشو و جلوگیری از رشد باکتری‌ها و قارچ‌ها استفاده می‌شود. این پوشش کف علاوه بر بهبود مقاومت فیزیکی سطوح، باعث بهبود ظاهر آن‌ها نیز می‌شود.

رنگ اپوکسی

از رنگ اپوکسی برای کارهای متفاوتی می توان استفاده کرد. بیشترین مصرف و استفاده رنگ اپوکسی در پوشش ها، برچسب ها و رنگ ها است. به دلیل قابلیت های مفید و چسبندگی بالایی که دارد، عموماً برای پوشاندن فلز و موارد دیگری از این قبیل که باید مقدار ساییدگی خیلی بالایی را تحمل کنند، مورد استفاده قرار می گیرند. 

همچنین بهتر است بدانید که این پوشش در برابر حرارت کاملا مقاوم است و همین موضوع باعث شده است تا کاربرد فراوانی داشته باشد.

رنگ اپوکسی چیست؟

رنگ اپوکسی چیست؟ این رنگ در ضخامت های متفاوتی در بازار موجود است که در برخی از موارد به عنوان یک لایه عایق نیز  مورد استفاده قرار می گیرد. بیشترین مصرف این رنگ برای کف است. البته اگر قرار باشد که رنگ اپوکسی را در برابر نور خورشید قرار دهند، روی آن را باید با لایه کیلر پلی اورتان بپوشانند تا مقاومت خود را حفظ کنند. بنابراین متوجه شدین که این رنگ نباید در معرض نور مستقیم خورشید قرار بگیرد. حتی از این رنگ می توانید برای درزگیر کف سیمانی که در گاراژ ها و زیرزمین ها وجود دارد هم استفاده کنید. در اغلب موارد این رنگ موارد مصرف صنعتی داشته و نگهداری آن بسیار آسان است.

رنگ اپوکسی برای فلزات

رنگ اپوکسی از رزین اپوکسی تشکیل شده است. این پوشش ها در برابر انواع مواد شیمیایی، دمایی، رطوبتی و سایشی مقاومت عالی از خود نشان می دهند هند و در سه نوع لایه رویه، لایه میانی و پرایمر تولید می شوند. رنگ پرایمر به دلیل داشتن ذرات روی به روش حفاظت کاتدی و سد کنندگی فیزیکی از سطح سازه مراقبت می کند. رنگ لایه میانی هم علاوه بر اینکه در برابر نفوذ عامل خورنده مقاومت بالاتری دارد، باعث افزایش چسبندگی لایه رویه به سطح زیری آن می شود. از این رو لایه رویه در برابر هرگونه خورندگی مقاومت عالی داشته و با ایجاد یک سد محکم از نفوذ این عوامل به سطح فلز نیز جلوگیری می کند. همانطور که میدانید با گذشت زمان و قرار گرفتن فلزات در معرض عوامل خورنده باعث فرسایش و آسیب می شوند. در صنایع نیز این مسئله بسیار مهم است  زیرا هرگونه آسیبی که به سازه برسد باعث خسارت های جبران ناپذیری می شود. با توجه به این شرایط خوردگی فلز رنگ اپوکسی مناسب و مخصوص برای فلزات پیشنهاد می شود. برای مثال رنگ فنولیک برای مخزن روغن صنعتی مناسب است است در حالی که پوشش کولتار اپوکسی برای سازه در معرض آب شور پیشنهاد می شود.

اسپری رنگ اپوکسی

اسپری رنگ اپوکسی در صنایع مختلف جهت محافظت و پوشش تجهیزات و همچنین برای رنگ آمیزی در صنایع مختلف کاربرد زیادی داشته و به همین علت خرید و فروش و قیمت  اسپری رنگ اپوکسی مناسب در صنایع مختلف مخصوصاً صنایع شیمیایی پوشش و رنگ از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است که به دلیل مصرف روبه افزایش ای که دارد این مواد را می توان به عنوان یک جایگزین مناسب برای رنگ روغن و دیگر حلال ها دانست.

اجرای رنگ اپوکسی و دلیل استفاده از آن

اجرای رنگ اپوکسی و دلیل استفاده از آن رنگ اپوکسی چگونه اجرا می شود؟ برخلاف رنگ اپوکسی، این ترکیب علاوه بر خشک شدن، وضع آن قسمت را نیز بهبود می بخشد. کف سیمانی نیز از این عمل آوری سخت منتفع میشود به دلیل این که این فرآیند بتن متخلخل را درزگیری می کند.

نحوه اجرای رنگ اپوکسی فلز

برخی از فلزات با روغن هایی از مواد دفع کننده پوشیده شده اند که قبل از رنگ آمیزی باید به طور کامل از بین بروند. یکی از مهمترین مراحل در فرایند رنگ  زدن آماده سازی سطح یا زیر سازی آن  با رنگ اپوکسی است. مرحله آماده سازی به قدری مهم است که مستقیماً روی عمر پایان تاثیر می گذارد و اگر از انجام این مرحله صرف نظر کنید به احتمال زیاد بعد از  مدتی باید وقت و هزینه خود را برای تعمیرات صرف کنید. زنگ زدگی یک عامل طبیعی در بین فلزات است در مرحله آماده سازی ابتدا باید زنگ زدگی را با استفاده از یک  ابزار چرخشی و قلاب بردارید. برای صاف کردن سطح نقاشی و لب های خشن، با یک بلوک ماسه این فلز را به صورت تکه تکه و ریز ریز کنید. با آب صابون و با استفاده از یک پد تمیز کننده خاک و گریس را بردارید. برای تمیز کردن قسمت های بزرگتر از یک پاک کننده قوی تر استفاده کنید.  برای جلوگیری از زنگ زدگی مجدد، با پارچه های تمیز فلز را تمیز کنید. روی فلز را با کاغذ ماسک بپوشانید و کاغذ را با یک نوار نقاشی ایمن کنید سپس اسپری رنگ را با پرایمر پر کرده و از یک آغازگر اچینگ روی فلز و با یک آستر متصل کننده بر روی فلزی که قبلا رنگ شده است استفاده کنید. اسلحه اسپری را با فاصله یک متر از فلز نگه دارید و  یک لایه آغشته از اسپری را روی فلز اسپری کنید. در این مرحله اجازه دهید تا آغازگر در مدت زمان توصیه شده توسط سازنده خشک شده و یک لایه دوم را به آن بزنید و بگذارید تا کاملا خشک شود. اسلحه و اسپری را با لایه نازک تر رنگ پاک کنید تا آستر آن نیز جدا شود. اسلحه اسپری را با فاصله یک متر از فلز نگه دارید و با حرکات صاف، سکته های همپوشانی و جاروبرقی، یک لایه از رنگ را اسپری کنید. برای اطمینان خاطر از پوشش یکنواخت رنگ روی فلز، فاصله ثابت از فلز را همچنان حفظ کنید. برای مدت زمان توصیه شده  توسط سازنده اجازه دهید تا رنگ خشک شود و لایه دوم رنگ را با استفاده از سکته های عمودی روی فلز بزنید.

رنگ صنعتی اپوکسی

رنگ صنعتی اپوکسی به گروهی از رنگ های خاص که کاربرد ویژه‌ای دارند، رنگهای صنعتی گفته می شود که در صنایع مختلفی از قبیل نفت و گاز، سوله سازی ها، پالایشگاه ها، مجتمع های ساخت ماشین آلات و تجهیزات، مخازن و…  با کاربردهای ویژه مانند زیبایی ظاهری، ضد خوردگی، نشانه گذاری، مقاومت در در برابر مواد شیمیایی و حرارت و…  مورد استفاده قرار می گیرند. این رنگ ها معمولا از دو جزء پایه یعنی رزین+ مواد رنگزا+ افزودنی ها و…  هاردنر یا سخت کننده تشکیل می شود. این نوع از رنگ ها به عبارتی توسط شرکت سازنده در دو ظرف جداگانه ارائه می شوند و سپس در زمان استفاده توسط کاربران مخلوط می شود و بعد از همگن سازی کامل، استفاده می شوند. از جمله مهمترین رنگ های این دسته میتوان رنگ های بر پایه رزین اپوکسی و رزین پلی اورتان را نام برد. برای مثال در رنگهایی که  بر پایه رزین اپوکسی هستند، قسمت پایه آنها از واحدهای کوچکی با نام الیگو مر تشکیل شده است است که شامل گروه فعال پوکساید هستند. پس از ترکیب این گروه های فعال با هاردنر که معمولاً در رنگ های اپوکسی شامل آمید ها، آمین ها و یا مخلوطی از این دو هستند، یک شبکه به هم پیوسته و محکم را تشکیل داده و در نهایت یک پوشش نهایی را ایجاد می‌کنند.

رنگ اپوکسی روی کاشی

بسیاری از افراد تصور می‌کنند که رنگ کردن کاشی امکان پذیر نیست و کاشی قابل رنگ کردن نمی باشد به همین دلیل از خرید رنگ اپوکسی کاشی صرف نظر می کنند. اما اینطور نیست. کاشی و سرامیک ها به علت خاصیتی که دارند بسیار راحت آنها را می‌تواند هرگونه آلودگی پاک کرد.این آلودگی ها شامل کثیفی، چربی، گرد و غبار، رنگ و…  می باشد که با رنگهای اپوکسی میتوان دکوراسیون آشپزخانه یا سرویس بهداشتی را تغییر داد. همچنین هزینه رنگ کردن کاشی در مقایسه با عوض کردن کل کاشی و سرامیک های منزل بسیار مقرون به صرفه تر است. از این رو تهیه کردن رنگ  اپوکسی مخصوص کاشی و سرامیک نیز کار چندان سختی نیست و قیمت رنگ اپوکسی سرامیک و کاشی نیز بسیار مناسب است است و با تهیه این رنگ ها به راحتی اقدام به رنگ کردن کاشی های خانه خود کنید و بدون عوض کردن کل کاشی و سرامیک ها و بدون دردسر و کثیفی یک دکوراسیون و تغییر جدید را در خانه و آشپزخانه خود به وجود بیاورید.

رنگ کردن کاشی و سرامیک

یکی از ویژگی هایی که رنگهای مخصوص کاشی و سرامیک باید داشته باشد  چسبندگی بالای آن است. بیشتر مردم برای پوشش کاشی و سرامیک خود از رنگ اپوکسی استفاده میکنند. زیرا رنگ اپوکسی از چسبندگی بسیار بالایی برخوردار است و همچنین دارای انواع مختلفی هم می باشد. به این نکته توجه داشته باشید که خرید و قیمت رنگ اپوکسی برای سرامیک با توجه به نیاز شما متفاوت خواهد بود.

رنگ اپوکسی یک جزئی

شما با  استفاده از رنگ اپوکسی نیازی نیست که سطح مورد نظر خود را چند لایه رنگ بزنید. این رنگ با توجه به چسبندگی بالایی که دارد روی سطوح نیز  به خوبی با چسبندگی بسیار بالا می چسبد و ماندگاری بالایی هم برخوردار است. این ماده به علت یک جزئی بودنش، برای خشک شدن نیاز به ترکیب شدن با سایر ماده ها را ندارد و همانطور که در بالا گفتیم به شکل اسپری هم در بازار موجود است.

رنگ اپوکسی دو جزئی

رنگ اپوکسی دو جزئی همانطور که از نامش مشخص است از دو بخش تشکیل شده است. بخش اول رنگ و بخش دوم هاردنر یا سخت کننده رنگ است. باعث می شود که رنگ شما کمی زودتر خشک شود و همچنین درست کردن این رنگ در مقایسه با رنگ اپوکسی یک جزئی بسیار آسان تر است. این رنگ مخصوص کاشی و سرامیک است و مورد استفاده بسیاری از افراد قرار گرفته و همیشه در دسترس است. رنگ هایی که پایه آن ها اکریلیک یا آب هستند برای رنگ کردن کاشی و سرامیک به هیچ وجه گزینه‌های مناسبی نمی باشند. رنگ هایی که این ویژگی ها را دارند بسیار زودتر از رنگ های دیگر از روی سطح کاشی و سرامیک کنده خواهند شد. همانطور که  گفته شد رنگ های اپوکسی بر پایه رزین اپوکسی تولید می‌شوند و خاصیت چسبندگی بسیار بالایی دارند. این رنگ ها در برابر مواد شیمیایی رقیق و رطوبت و هرگونه عامل خوردگی دیگر مقاومت بالایی از خود نشان می دهند و جهت استفاده در سازه های در معرض خوردگی و حساس گزینه بسیار خوبی می باشند. همچنین فروش رنگ اپوکسی یکی از پرکاربردترین رنگ ها در صنعت بوده و استفاده بسیار بالایی دارد. با توجه به گستردگی در رنگ های اپوکسی قیمت رنگ اپوکسی دو جزئی و سایر محصولات با توجه به کیفیت آن متفاوت خواهد بود.

کلام آخر

قبل از خرید رنگ اپوکسی باید به این نکته توجه داشته باشید که دامنه استفاده از محصولات اپوکسی بسیار گسترده است. از این رنگ ها برای پوشاندن سطوح فلزی یا چوبی، عایق رطوبتی و حرارتی، کف ساختمان ها، صنایع پتروشیمی و دیوارها استفاده می کنند. از این رو قیمت رنگ اپوکسی کاملاً به نوع محصول بستگی دارد و معمولاً رنگ هایی که برای مصارف خانگی مورد استفاده قرار می گیرند در مقایسه با سایر رنگ ها قیمت مناسب تری دارند. برای انتخاب نوع رنگ اپوکسی پیشنهاد می کنیم که با مشاوران متخصص ای که در این زمینه فعالیت دارند حتما مشورت کنید. ممکن است سطح مورد نظر شما که تصمیم به رنگ آمیزی آن را دارید، به یک محصول ارزان قیمت نیاز داشته باشد در حالی که شما به دلیل عدم آشنایی با محصولات رنگ اپوکسی به سراغ رنگ هایی که قیمت بالایی دارند و نامناسب هستند بروید.  با تشکر از همراهی شما.

شماره‌ تماس

آدرس دفتر مرکزی

تهران، اتوبان ستاری، باغ فیض، خیابان هجرت، نبش شقایق دهم، پلاک ۱۶، واحد ۳، کدپستی: ۱۴۷۳۷۳۶۴۱۵

آدرس کارخانه

اتوبان ساوه، بعد از پرندک، زرندیه، شهرک صنعتی زاویه