• فارسی
  • English

رنگ اپوکسی پلی امید چیست ؟

رنگ اپوکسی پلی آمید یک بسپار گرماسخت دو جزیی میباشد. این رنگ یکی از محصولات شرکت آریو رنگ دماوند میباشد که برپایه رزین اپوکسی و هاردنر پلی آمید تولید میگردد. رنگ اپوکسی دارای چسبندگی بالا، مقاومت شیمیایی و مکانیکی بسیار بالا میباشد.
این رنگ غیرسمی بوده در محیط‌ها ، سطوح و مخازن بهداشتی قابل استفاده میباشد
ویژگی مهم رنگ اپوکسی دوام و عمر طولانی و همچنین مقاومت بالا به خوردگی در محیط های شیمیایی میباشد
رنگ اپوکسی پلی آمید دارای دو کاربرد متفاوت میباشد عمده کاربرد این رنگ بعنوان پوشش محافظتی برروی بتن و یا فولاد است که با استفاده از اسپری غلطک و یا قلم مو برروی مخازن و سطوح فلزی و یا بتنی، پوشش خطوط لوله و اتصالات فلزی، سازه های فلزی دریا استفاده میشود. کاربرد دیگر رنگ اپوکسی پلی آمید بعنوان رنگ خط کشی برروی سطوح اپوکسی، سنگ و یا بتنی میباشد بعلت چسبندگی بالا و مقاومت سایشی ، رنگ اپوکسی پلی آمید به صورت لایه ای نازک جهت خط کشی و علائم گذاری مورد استفاده قرار میگیرد. میزان مصرف پایین این رنگ و پوشش دهی بالای آن باعث کاهش هزینه های خط کشی اپوکسی میگردد.
به علت سریع خشک شدن و عدم ریزش و شره کردن رنگ برروی دیوارها و سطوح عمودی از رنگ اپوکسی پلی آمید جهت رنگ آمیزی دیوارها نیز استفاده میشود. چسبندگی بالا و سریع رنگ برروی سطوح فلزی، سیمانی، بتنی، سنگ و …. باعث افزایش کاربرد این محصول در صنایع مختلف میشود. قبل از استفاده از این رنگ یک سری مراحل جهت آماده سازی سطوح مورد نیاز هست سطح زیرکار میبایست تمیز و بدون آلودگی باشد سپس مضرس کردن سطح با استفاده از سندبلاست، مینی بلاست، سنباده و … جهت افزایش چسبندگی رنگ اپوکسی پلی آمید انجام میگیرد در برخی موارد نیاز به پرایمر بر اساس سطح زیرکار میباشد استفاده از پرایمر پیش از اجراء رنگ در افزایش دوام و بهبود کیفیت رنگ بسیار مؤثر است. شرکت آریو رنگ تولید کننده پرایمرهای تخصصی میباشد.

رنگ اپوکسی پلی امید
رنگ اپوکسی پلی امید
رنگ اپوکسی پلی امید

مقالات


درباره ما


شرکت آریو رنگ دماوند در سال ۱۳۹۸ در زمینه تولید و ساخت انواع رنگها، پوششها و همچنین مشاوره، تولید و اجرای انواع کفسازی و کفپوشهای صنعتی، با تلاش مدیرانی با بیش از یک دهه سابقه فعالیت در پروژه های اجرایی کشور،  به مساحت ۱۶۰۰۰ متر مربع در شهرک صنعتی زاویه احداث گردید.
این شرکت با تجربه چندین ساله کارشناسان خود از همان ابتدای کار، با بهره گیری از ماشین آلات پیشرفته و آزمایشگاه مجهز، همواره سعی بر ارائه خدمات نوین به مصرف کنندگان خود دارد.

ساعات کاری : 

شنبه تا چهارشنبه 

ساعت 08:00 – 17:00

شماره تماس :

021-49953000